Korty tenisowe w Sopocie

I Halowy Turniej Tenisa Kobiet w grach pojedyńczych (indywidualnych) organizowany przez Sopot Tenis Klub.
Początkowo brak wiary, później niedowierzanie i radość z tak licznej obsady i liczby zgłoszeń do turnieju indywidualnego Pań.
Cały rok zabierałem się do tego turnieju, aż dzień 08.04.2017 potwierdził, że panie chcą i pokazały bardzo wysoki poziom zaawansowania technicznego i taktycznego.
Przyświecały dwa cele główne... Aby zgłosiły się zarówno te utytułowane i znane z wysokiego poziomu jak i te którym tylko brakowało odrobiny zachęty aby sprawdzić się w turnieju. Wszystkie zgłoszone przez cały sezon halowy grały na kortach STK co też miało znaczenie. Na tej podstawie powstały dwa turnieje dla grupy I oraz grupy II.
W turnieju grupy I grały :
- Maria Chyła
- Hanna Leszczyńska
- Beata Mnichowska
- Małgorzata Tejchman
- Ewa Koralewska
- Ilona Bretes
W turnieju grupy II grały :
-Dorota Kuczyńska
- Beata Urta
- Barbara Popławska
- Małgorzata Taube
- Małgorzata Malinowska
-Katarzyna Jancelewicz
Finał grupy I z Ewą Koralewską wygrała Barbara Mnichowska 6/2, a Małgorzata Tejchman o trzecie miejsce wygrała z Marią Chyła.
Finał grupy II z Beatą Urta wygrała Katarzyna Jancelewicz, a Barbara Popławska o trzecie miejsce wygrała z Małgorzatą Taube.
Trema i radość towarzyszyły podczas tego turnieju. Z kortów podczas turnieju biło ambicją, wolą walki i wyjątkową atmosferą chęci bycia razem. O tym co myślą o turnieju zawodniczki wolałbym aby one same wypowiedziały się na tej stronie.
Atmosfera podczas posiłku po turnieju utwierdza mnie, że panie nie tylko chcą ale zasłużyły na takie turnieje i opiekę ze strony klubu.
Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego turnieje będą otwarte dla wszystkich chętnych pań w/g kalendarza i regulaminu turniejów.
Ten pierwszy kobiecy turniej tenisa miał przyjemność prowadzić Trener Zdzisław Pluwak. Chęci i zgłoszenia do turniejów pań i panów na sezon letni proszę kierować na numer telefonu 601652328 do trenera Zdzisława Pluwaka.
Grajcie z nami... Gwarantujemy wysoki poziom, radość z gry i niezapomniane chwile spędzone na kortach STK.
Pozdrawiam Trener Zdzisław Pluwak