Korty tenisowe w Sopocie

W niedzielę 19.06.2016 r rozegrano dwa ostatnie finału Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w grach pojedyńczych.

W turnieju juniorów zgodnie z oczekiwaniami do finału dotarli dwaj najwyzej rozstawieni zawodnicy ; z numerem 1 Kacper Żuk i z numerem 2 Piotr Matuszewski. Piotr Matuszewski zrewanżował się Kacprowi Zukowi za zeszłoroczny finał i w tym roku wygrał  6:4 2:0 ret zdbywając tytuł Mistrza Polski Juniorów 2016.

III miejsce zajęli Piotr Śmietana i Michał Sikorski.

W turnieju juniorek tytuł Mistrzyni Polski Juniorek 2016wywalczyła  rozstawiona z numerem 1 Daria Kuczer. Mecz z Marceliną Podlińską był bardzo wyrównany i wynik często zmieniał się na korzyść jednej lub drugiej zawodniczki a o wygranej miał zecydować trzeci set.  Marcelina w trzecim secie prowadziła 5:3 i miała własny serwis ale nie dowiozla tej przewagi do końca i przegrała tego seta 7:6(3).

III miejsce zająły Dorota Szczygielska i Magdalena Zajda.

W sobotę mecze finałowe rozegrano w grach podwójnych :

debowymi Mistrzami Polski Juniorów 2016 zostali ; Kacper Żuk i Piotr Matuszewski , II miejsce zajęli Michał Sikorski w parze z Jakubem Grzegorczyk . III miejsce zajęli Mikołaj Wrzoł - Jakub Zamorski i Konrad Feryze-Marcin Skowroński.

Tytuł deblowych Mistrzyń Polski Juniorek przypadł Dari Kuczer i Adriannie Sosnowskiej ktore wygrały z parą Dominika Poczena i Marcelina Podlinska 6:1  6:2.  III miejsce zająły Nina Furmaniak w parze z julią Piątek i debel Zuzanna Wilk i Sonia Grzywocz.

W piątek z powodu opadów deszczu w Hali Korneluków Sopot Tenis Klubu rozegrano finał par mieszanych w którym Piotr Śmietana i Oliwia Szymczuch wygrali z mixtem Paweł aJankowiak- Dorota Szczygielska 5:7 6:0 10:4. III miejsce zajęli Jakub Zamorski - Nina Furmaniak i Marcin Skowroński - Daria Kuczer.