Pierwszy turniej Tenis10 za nami.
W miniony weekend na kortach tenisowych Sopot Tenis Klubu odbył się pierwszy turniej Tenis10 w sezonie zimowym 2021/2022 o Puchar Akademii Tenisowej im. Braci Korneluków.
Dzieci w turniejach Tenis10 rywalizują na mniejszych kortach i wolniejszymi piłeczkami.
W sobotę na kortach walczyły dzieci w kategorii czerwonej (do lat 8 ) i zielonej (do lat 10).
🔴W kategorii czerwonej dzieci zagrały systemem „każdy z każdym”  później 4 najlepsze osoby awansowały do półfinałów. Pierwsze miejsce padło łupem Marty Matysiek , która w finale pokonała Kornela Klonowskiego.
Trzecie miejsce zajął Franek Szymański, czwarta była Marika Lewandowska, a piąty Adaś Chomik.
🟢Po ośmiolatkach swoją rywalizację zaczęła grupa zielona, w której rywalizowali tym razem tylko chłopcy. Po bardzo zaciętych meczach cały turniej wygrał Leon Lewandowski pokonując w finale Konrada Klonowskiego. Trzecie miejsce wywalczył Staś Szukalski, czwarty był Ignacy Raczyński, piąty Alan Mejzel i szósty Ignacy Lipski.
🔵W niedziele odbył się turniej w kategorii niebieskiej (do lat 7). Tak, dokładnie!
Juz w tym wieku dzieci zachęcamy do rywalizacji poprzez zabawę. Całe zawody miały charakter gier i zabaw a dzieci na koniec zostały odznaczone pięknymi medalami. Nie było wygranych ani przegranych, było dużo uśmiechów na twarzach i o to właśnie chodzi.
🟠Na koniec całego turnieju została kategoria pomarańczowa (do lat 9), w której najlepszym zawodnikiem został Adaś Chomik, który po bardzo zaciętym finale pokonał Karola Korzeniewskiego. Trzecia była Julia Ludek  i czwarta Ada Grygoruk.
Serdecznie gratulujemy wszystkim i już teraz zapraszamy na kolejny turniej w grudniu.