Nocne włamanie do Hali Korneluków i próba oszacowania strat

Pomimo  późnej pory na miejscu pojawili się Prezes Sopot Tenis Klubu i Prezydent Miasta Jacek Karnowski. Zdecydował o wezwaniu patrolu policji, który po wejściu na teren ustalał fakty. Zdaniem funkcjonariuszy drzwi do hali były otwarte, z widocznymi śladami ingerencji.

Po interwencji, Prezes Zarządu Klubu wraz z Prezydentem zostali dopuszczeni w okolice wejścia do hali.

Z relacji ochrony wynika, że w środku hali przez około 10 minut kręciła się grupa ludzi. W tym czasie teren był przez cały czas obsadzony ludźmi pana Białaszczyka. Ustalono, że to oni znajdowali się w środku, gdy rozbrzmiał alarm. Po tym, drzwi zostały zaplombowane przez policję.

W związku z sytuacją dziś o godzinie 9. w obecności policji i pracowników klubu, było planowane wejście na teren hali Korneluków. Celem weryfikacji i oszacowania strat. Prezes Wiesław Pedrycz poprosił policję o zaplombowanie pomieszczeń biurowych i hali.

Tereny kortów nadal pozostają nielegalnie zamknięte. Okupowane przez osiłków zaczynają budzić postrach przechodzących tamtędy mieszkańców. W oficjalnym komunikacie do Polskiego Związku Tenisowego  odwołany został zbliżający się 15 czerwca Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetów – Memoriał Braci Korneluków. Przez cały czas trenujący w Sopocie członkowie Klubu są pozbawieni dostępu do kortów. Uniemożliwia to pracę z dziećmi i młodzieżą, które są w kulminacyjnym momencie sezonu startowego.

 

Dagmara Rybicka

Rzecznik Prasowy Klubu