Witamy na najprawdopodobniej najbardziej unikatowych kortach tenisowych na świecie. 120 lat tradycji i wyjątkowe położenie nad samym morzem powodują, że kto raz przekroczy gościnne progi Sopot Tenis Klubu stanie się naszym stałym gościem.

Przez całe lata nazywane „ sopocką kuźnią talentów” w pełni zasłużyły na takie miano. Historia filozofii szkoleniowej to bracia Kornelukowie, którzy zaszczepiając  młodym miłość do sportu stworzyli potęgę tenisową rozpoznawalną w kraju i za granicą. Kontynuacja misji obu Braci to cel, jaki przyświeca doświadczonym szkoleniowcom klubu, posiadającym licencje PZT. Udowadniają, że tenis może stać się pasją niezależnie od wieku.

Dla najmłodszych spotkanie na korcie jest przede wszystkim świetną zabawą. Nauka gry dostosowana jest do możliwości psycho – motorycznych dzieci, a każdy trening stanowi wsparcie dla prawidłowego rozwoju. Sport przez zabawę ma również element rywalizacji. W ramach ogólnopolskiego programu Tenis 10 najmłodsi systematycznie uczestniczą w turniejach.

Dorośli doskonale odnajdą się na kortach zewnętrznych i w obu halach klubu.  Dostępność i infrastruktura zostały przygotowane z myślą o ich potrzebach , dlatego niezależnie od pory dnia Sopot Tenis Klub tętni życiem. Systematycznie organizowane turnieje stają się coraz bardziej rozpoznawalną marką, przyciągając gotowych do zmagań tenisistów z całego Pomorza. Te w przerwie gry najlepiej obserwować z klubowej kawiarni, która słynie z wyjątkowo smacznych pierogów.

Jak na sportową kuźnie przystało na kortach Sopot Tenis Klubu trenuje wielu zawodników. Szczebel po szczeblu pną się po drabince rankingu ATP, grając w wysoko premiowanych turniejach na świecie.

Największym marzeniem jest wielki tenis w Sopocie. Realizując te założenia Sopot Tenis Klub ma zaszczyt organizować i współtworzyć wydarzenia rangi światowej. Mecze Pucharu Davisa, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów i Challenger powodują, że liczące 120 lat korty są chętnie odwiedzane przez wysoko punktowanych w rankingach zawodników.

 

Zapraszamy na korty Sopot tenis Klubu!